O FIRMIE

Firma FAO FAR została założona w 1992r. w Puńcowie przez Janusza Glajcara. Firma zajmowała się  naprawą maszyn rolniczych, przebudową oraz budową nietypowych maszyn pod zamówienie Klienta.

W miarę poznawania rynku poszerzono zakres działania o import maszyn leśnych ( Firma Handlowa FAO FAR s.c) z Danii, Finlandii, Austrii. FAO FAR jako pierwsza prywatna firma  dostarczała maszyny leśne dla Lasów Państwowych. Wyodrębnienie się ZUL-i ze struktur LP spowodowało konieczność poszerzenia oferty, zmodyfikowania jej pod potrzeby polskich leśników i tak w roku 2000 rozpoczęto własną produkcję maszyn leśnych sukcesywnie wycofując się z importowanych maszyn.

Aktualnie firma PPUH FAO FAR ® Janusz Glajcar  jest nadal całkowicie prywatnym, polskim przedsiębiorstwem. Jest największym polskim prywatnym producentem maszyn leśnych. Pracujemy na około 5 200 M2 powierzchni ( hala spawalni, śrutownia, lakiernia, hala montażu, 2 hale magazynowe, biurowiec), współpracujemy z najlepszymi światowymi dostawcami podzespołów, każdego roku notujemy wzrost wartości sprzedaży, posiadamy przedstawicielstwa w Niemczech, Austrii, na Ukrainie. Jesteśmy 100% właścicielem czeskiej firmy FAO FAR Lesni Technika S.R.O. Patrzymy optymistycznie w przyszłość licząc na dalszy rozwój.

Nasze liczne nagrody zdobywane podczas targów leśnych, wciąż rosnące grono stałych Klientów oraz zadowalająca współpraca z użytkownikami maszyn, motywuje nas do dalszego rozwoju, przez co zapewnić możemy współpracę na najwyższym poziomie.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej firmy.

Janusz Glajcar - właściciel

Misja :

Czy jest coś ważniejszego w pracy niż satysfakcja i profesjonalizm ?

Od ponad 27 lat firma FAO FAR ® stara się zaspokajać potrzeby swoich Klientów w tym właśnie zakresie, dostarczając najlepsze maszyny leśne.

Czy nam się to udaje ?

Jesteśmy przekonani, że tak. Potwierdzają to Państwa pozytywne opinie i powroty do nas, potwierdza to wiele zdobytych nagród podczas targów polskich i międzynarodowych, potwierdza to ilość zamówień zawsze przekraczająca nasze możliwości produkcyjne, potwierdza to stale zwiększający się volumen sprzedaży na rynkach zagranicznych.

Dlaczego nam się to udaje ?

Od ponad ćwierć wieku stale w pracy towarzyszy nam pasja i chęć tworzenia coraz lepiej, chęć pokonywania barier, wychodzenia poza schematy, chęć sprostania poważnym wymaganiom naszych Klientów. Pasji nam nie brakuje, Zespół FAO FAR®, to trzon ludzi przekonanych, że chcą budować to co najlepsze, a nowe osoby dochodzące do Zespołu mogą pozostać z nami tylko wtedy kiedy zrozumieją, że praca to pasja, to radość tworzenia i należy ją wykonywać najlepiej jak się da. Z tego też powodu nasza produkcja nie była i nie jest produkcją seryjną – nie jest typową linią produkcyjną, gdzie dopasować musi się Klient do gotowego wyrobu, a jest produkcją PREMIUM SELECTION, to Klient przedstawia swoje wymagania i do nich budowana jest maszyna. Dlatego też nasza oferta produkcyjna jest tak bogata i niemożliwa do zautomatyzowania.

Jakie mamy plany na przyszłość ?

Dzięki pasji i zaangażowaniu nie brakuje nam pomysłów i planów na przyszłość. Z pewnością nadal będziemy chcieli utrzymać pozycję lidera rynku nadającego kierunki rozwoju i wyprzedzającego konkurencję. Jednak czujni jesteśmy na Państwa potrzeby i mamy świadomość, że to przede wszystkim rynek wyznacza kierunki rozwoju, ale my wyczuwamy je i dlatego zawsze możemy być krok przed.  Chcemy utrzymać jakość naszego serwisu i szybkość reakcji na dotychczasowym poziomie, co przy tak dużym potencjale sprzedaży staje się coraz trudniejsze. Dzięki doskonałym pracownikom, dzięki Państwa pomocy, wiemy że sprostamy wszystkim wyzwaniom jakie pojawią się na naszej drodze. Hasło „ FAO FAR ® dołącz do najlepszych. Z pasją budujemy maszyny „ zobowiązuje.